• Narodowe Czytanie

Międzyprzedszkolny i Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „BABA PRUSKA”

Organizator: Przedszkole i Niepubliczna Szkoła Podstawowa Art School w Olsztynie.

Celem konkursu jest: prezentacja potencjału twórczego zainteresowanych, rozwijanie wrażliwości estetycznej, wyobraźni, pomysłowości i twórczej aktywności uczestników oraz poznawanie tradycji warmińskich.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs skierowany jest do dzieci przedszkolnych w wieku: 4 – 7 lat oraz uczniów szkół podstawowych – klasy I – III.

2. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy przestrzennej, indywidualnej lub grupowej, przedstawiającej babę pruską. Wysokość pracy powinna mieścić się w przedziale 1m – 1,5 m.

3. Prace należy składać do 28 maja 2014 roku, do sekretariatu Przedszkola i Niepublicznej Szkoły Podstawowej Art School przy ul. Janowicza 2A w Olsztynie.

5. Każda praca powinna zawierać metryczkę: nazwa przedszkola/szkoły, grupy/ klasy, wiek uczestników, dokładny adres placówki, numer telefonu, e-mail placówki, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego, jeżeli praca indywidualna - imię i nazwisko autora.

6. Prace przechodzą na własność organizatora, a ich dostarczenie jest równoznaczne ze zgodą na publikację.

8. Oceny zgłoszonych prac dokona niezależne jury. Kryteria oceny prac są następujące:

• pomysłowość,
  • estetyka wykonania,
  • dobór materiałów,
  • zgodność pracy z regulaminem.

9. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkole i szkoła.

10. Nagrodą główną w każdej kategorii jest wejście do Salonu zabaw „Figlolandia" dla całej grupy/ klasy.

11. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 1 czerwca w Olsztyńskim Amfiteatrze (gdzie zostaną wystawione wszystkie zgłoszone prace) podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka organizowanej przez Przedszkole „Szesnastka" oraz Przedszkole i Niepubliczną Szkołę Podstawową Art School. Impreza jest objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Olsztyn.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!!!