Nasze Placówki

strony ico szkola janowicza

strony ico rekreacja barczewskiego

rodoinfo

Serdecznie witamy na stronie Przedszkola Art School - oddział Janowicza- placówki cieszącej się Panstwa uznaniem od początku swojego istnienia.
"Art School to miejsce niezwykłe..."

Art School można opisywać w różny sposób. Dzisiaj Art School, to żłobek, przedszkola (również z oddziałami integracyjnymi) i szkoła podstawowa o profilu artystyczno - językowym, w którym ludzie z ogromną pasją odkrywają talenty drzemiące w każdym młodym człowieku. To Miejsca Odkrywców Talentów, posiadające honorowy tytuł nadany przez MEN oraz ORE w listopadzie 2012 roku. Art School - to alternatywa dla Rodziców chcących zapewnić opiekę i rozwój swojego Dziecka w żłobku oraz bezpieczną edukację w przedszkolu i szkole. To miejsce tworzone po wielu konsultacjach i przy współudziale Rodziców. To miejsce, w którym, poza edukacją na wysokim poziomie, zadbamy o inne ważne sprawy...

Witamy wszystkich Rodziców i Opiekunów na stronie internetowej Niepublicznego Przedszkola Artystyczno - Językowego ART SCHOOL - nowoczesnej placówki dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńczej, spełniającej najnowsze unijne standardy w zakresie edukacji, bezpieczeństwa oraz przepisów sanitarnych i p/poż.

Do dyspozycji dzieci oddajemy przestronny i nowoczesny budynek wyposażony w ciekawe pomoce dydaktyczne, duży, ogrodzony plac zabaw ( znajdujący się w sąsiedztwie przedszkola), wyposażony w atrakcyjne zabawki i urządzenia spełniające najnowsze unijne wymogi bezpieczeństwa, a także zabawki interaktywne pozwalające  na nowatorskie i wszechstronne oddziaływanie na małego człowieka.

Wszystkie przedmioty znajdujące się na terenie placówki posiadają atesty oraz certyfikaty.

Nasza placówka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych mieszkańców Olsztyna i okolic.

Zapraszamy dzieci w wieku 2,5 – 6 lat.

Plan dnia w Przedszkolu ART SCHOOL współgra z naturalnym rytmem życia dziecka.

Przedszkole ART SCHOOL oczekuje na dzieci od poniedziałku do piątku w godzinach: od godziny 6.30 do 17.30.

Nasze przedszkole funkcjonuje zgodnie z „Ustawą o systemie oświaty”, posiadamy Wpis do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych Urzędu Miasta Olsztyn.

Nasz program nie jest przypadkowy, stanowi on kwintesencję wieloletnich doświadczeń w zakresie wychowania przedszkolnego.

Zapewniamy wysoką jakość usług polegającą na prowadzeniu działań w oparciu o wewnętrzny program autorski opracowany na podstawie współczesnych osiągnięć pedagogiki przedszkolnej oraz psychologii dziecięcej ze szczególnym uwzględnieniem działań twórczych nastawionych na rozwój aktywności artystycznych  oraz językowych.

Profesjonalnie przygotowujemy  dzieci  do rozpoczęcia nauki szkolnej w I klasie szkoły podstawowej, którą również prowadzimy.

Nasza placówka ma profil językowy, gdyż ogromną wagę przywiązujemy do nauczania języka angielskiego. W zakresie metodyki języka angielskiego korzystamy z doświadczenia naszych lektorów, którzy pracują w oparciu o własne programy autorskie.

Proponujemy  różnorodne, nowatorskie formy obcowania ze sztuką: taniec, malarstwo, grę na instrumentach, rozwój wokalny oraz sportowy pod kierunkiem specjalistów.

Naszym celem jest stymulowanie kreatywnej zabawy dzieci oraz polisensoryczny rozwój dziecka.

Twoje dziecko powinno poznawać świat, uczyć się nowych rzeczy, dlatego w przedszkolu ART SCHOOL przygotowaliśmy szeroki wachlarz  zajęć dodatkowych prowadzonych przez sprawdzonych i wykształconych instruktorów oraz trenerów - specjalistów w poszczególnych dziedzinach.

Placówka została w pełni wyposażona w artykuły z certyfikatami FIRMY BAMBINO. Jesteśmy pierwszym pokazowym przedszkolem tej firmy, co gwarantuje wysoką jakość produktów.

Posiłki przygotowywane są w nowocześnie wyposażonej kuchni. Mamy do dyspozycji własne zaplecze kuchenne spełniające wszystkie wymagania sanitarno - epidemiologiczne oraz bhp.

Nasze Panie kucharki przygotowują zdrowe i pyszne dania dla dzieci w wieku przedszkolnym na bazie menu przygotowanego przez dietetyka naszego przedszkola. Jesteśmy elastyczni, jesli chodzi o przygotowywanie posiłków dla dzieci będących na specjalnej diecie z powodu alergii pokarmowej. Spełniamy Państwa życzenia, by przygotować posiłki według indywidualnych diet i potrzeb dziecka.

Ponadto, jesteśmy otwarci na Państwa potrzeby i proponujemy::

• Warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców.
  • Warsztaty rozwijające dla dzieci - w soboty i niedziele.
  • Imprezy urodzinowe z pełną oprawą i programem.
  • Zajęcia weekendowe -  projekt przeznaczony jest dla dzieci objętych i nie objętych edukacją przedszkolną, uczęszczających oraz nie uczęszczających do przedszkola.
  • Realizację zajęć w ramach wydłużonego czasu pracy przedszkola – w przypadku takiej potrzeby ze strony rodziców.
  • Zajęcia adaptacyjne dla dzieci.
  • Pracujemy cały rok, bez przerwy urlopowej.

Serdecznie zapraszamy!