• Międzykulturowość- Grecja

Artschoolowy program wakacyjny

wakacje

Tradycyjnie, podczas wakacji, w Art School czeka na dzieci specjalnie opracowany przez nauczycieli „Artschoolowy program wakacyjny”. Jest on dostosowany do różnych grup wiekowych, ma na celu rozwój funkcji poznawczych, a przede wszystkim pozwala na „odbycie” wakacyjnych podróży. Program wakacyjny tworzą specjalnie dobrane formy zajęć.

Dzieci 3 – letnie „spędzą” wakacje w Art School „ W królestwie Pogody i żywiołów”. W lipcu - tematami tygodnia będą kolejno: „Słońce” , „Deszcz”, „Burza” i „Tęcza”. W sierpniu zaś: „Ziemia”, „Woda”, „Powietrze” i „Ogień”. Dzieci miło spędzą czas biorąc udział w zabawach ruchowych, muzycznych, plastycznych oraz tanecznych.

4, 5 i 6 – latki w lipcu „cofną” się w czasie i odbędą podróż w „Niezwykłą przeszłość”, zgłębią w ten sposób swoje wiadomości na temat dinozaurów, morza, oceanów  oraz  prehistorii świata. I tak „znajdą się” w „Krainie dinozaurów”, „Podwodnym świecie”, a także zabawią się w archeologów, piratów, wikingów.

W sierpniu - przedszkolaki „odwiedzą” Afrykę, Azję, Amerykę Południową, Australię oraz Antarktydę, poznają zamieszkujące je zwierzęta, rosnącą tam roślinność, muzykę i obyczaje tych kontynentów. Następnie „pojadą” do Francji, Niemiec, Włoch, Grecji i Chin.

W czasie wakacji dzieci wezmą udział w „Filmowych piątkach”, przedstawieniu teatralnym, nietypowych warsztatach plastycznych, zajęciach muzycznych, warsztatach z języka angielskiego, kontynuacji badań związanych z projektem naukowym, w którym uczestniczy Art School  oraz  zajęciach prowadzonych przez Akademię Robotyki i Informatyki COODI.

Życzymy Dzieciom, by przygotowane - specjalnie dla Nich - Wakacje w Art School dostarczyły Im moc fantastycznych wrażeń.